Zobacz czy NATO Wzbogaci się O Nowe Państwa Szwecja i Finlandia Chcą Wstąpić Do tej Organizacji

Zagraniczna gazeta „The Times” sugeruje, że Finlandia i Szwecja będą mogły wstąpić do NATO w wakacje, lato powita ich w gronie państw członkowskich. Czy strategia Putina ucierpi na takiej decyzji tych dwóch krajów ze Skandynawii? Zobacz co na ten temat sądzą eksperci z Ameryki.

O dołączeniu do NATO

W Ameryce toczą się dyskusje na temat wojny na Ukrainie, państw członkowskich NATO i wielu innych politycznych aspektów, które mają wpływ na gospodarki innych krajów. Kilka spotkań odbyło się w temacie Sojuszu Północnoatlantyckim obu krajów nordyckich. Ministrowie spraw zagranicznych dyskutowali o przyjęciu do NATO Szwecji oraz Finlandii.

Przedstawiciele tych państw byli obecni podczas rozmów na ten temat. Prawdopodobnie będą oni mogli wstąpić do NATO już w lato.

Czy państwa skandynawskie chcą do NATO?

Sondaże pokazują, że Szwedzi popierają wstąpienie swojego kraju do tej organizacji. Większość osób biorących udział w ankiecie wyraziło swoją aprobatę dla Sojuszu, gdy taką samą strategię ogłosi Finlandia.

Rosjanie mimo usilnych starań innych państw z całego świata, nadal atakują Ukrainę. Chociaż wojna przesunęła się na wschód tego kraju, to inne państwa nadal czynnie wspierają Ukrainę w obronie swojej wolności. Rząd Rosjan nadal utrzymuje się przy władzy, mimo, że jego strategie nie były dobre. Pokazanie ludobójstwa i swojej złej strony w obliczu panującego pokoju to droga do zguby. Miejmy nadzieję, że tak stanie się w rzeczywistości i Ukraina pozostanie suwerennym państwem, a Putin stanie przed sądem i zostanie adekwatną karę.

Finlandia i Szwecja chcą wstąpić do NATO jak najwcześniej. Trwające dyskusje w Ameryce sugerują, że państwa nordyckie będą mogły tak zrobić już latem 2022 roku.

Źródło: www.ewiadomosci.pl